HABERLER

Duvar Kağıdı Ankara

Duvar Kağıdı Ankara

Sıvı duvar kağıdının avantajları ve dezavantajları

Son zamanlarda, yapı malzemeleri pazarında sıvı duvar kağıdı ortaya çıktı. İlk başta özellikle talep görmediyse ve insanlar bu garip yeniliğe karşı dikkatli olsalar da, günümüzde daha fazla insan odasını sıvı duvar kağıdıyla dekore etmek istiyor. Bu tür bir duvar kağıdı Ankara genelinde de oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Peki, sıvı duvar kağıtları nedir? Bu, doğal selüloz elyafı esaslı dekoratif bir sıva ve CMC tutkalı olan bir bağlayıcıdır. Bu sıvı duvar kağıdı saf selülozdan oluştuğu için bunlara sıvı duvar kağıdı ismi verilmektedir.

Geleneksel duvar kağıdına göre ne gibi avantajları var?

Öncelikle çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Hazırlamak ve kullanmak için çok fazla alana ihtiyaç duymayacaktır. Ayrıca bunu uygulamak için bu konuda usta olmanıza da gerek olmayacaktır. Hazır haliyle, hazırlanan duvara spatula veya özel plastik mala ile sürülen ve plastik mala ile nazikçe düzeltilen normal pamuk benzeri bir karışımdır.

Bu durumda tamamen pürüzsüz, eksiz bir yüzey oluşması için alanı köşeden köşeye silmek gerekir. Bu, sıvı duvar kağıdının bir başka faydasıdır. Çünkü bildiğimiz gibi, duvar kağıdını rulolara yapıştırırken, özellikle düz olmayan duvarlarda çoğu zaman eklemler görünür. Sıvı duvar kağıdı için, duvarların yüzeyinde o kadar önemli değildir ve hatta tam tersine, sağlam ve kesintisiz bir yüzey oluştururken duvardaki küçük kusurları gizler.

Bir diğer önemli ve tartışılmaz avantaj ise vinil duvar kağıdında olduğu gibi, sıvı duvar kağıdı ile kaplı duvarların iyi nefes alması, nem ve sera etkisi oluşturmamasıdır. Sıvı duvar kağıdını uygulama teknolojisi, kendi inceliklerine sahip sıradan duvar kağıdının yapıştırılmasının aksine, uzman olmayanlar için oldukça basittir.

Sıvı duvar kağıdının önemli avantajlarından birisi olan, tasarım becerisine sahip olmanın, farklı renkteki duvar kağıdını birleştirerek, geleneksel duvar kağıdını kullanarak elde edilemeyen gerçek bir sanatsal şaheser veya resim oluşturulabileceğinden bahsetmek gerekecektir.

Birisi sıvı duvar kağıdının hiç kusuru olmadığını düşünebilir. Hayır, bu tamamen doğru olmayacak. Sıvı duvar kağıdının ilk dezavantajı, geleneksel duvar kağıdına kıyasla oldukça yüksek maliyetidir ve her yıl maliyetleri gittikçe daha uygun hale gelse de, hala oldukça yüksek bir seviyede kalıyor ki bu birçok insan için en önemli faktörlerden birisidir.

İkinci dezavantaj, geleneksel duvar kağıtları kadar çok çeşitli renkler olmayabilir. Aslında bu dezavantajın yakında boşa çıkacağı düşünülmektedir, çünkü bu duvar kağıtlarının piyasaya sürülmesine dahil olan şirketler, geleneksel duvar kağıtlarının renkleri ve tasarımlarıyla zaten rekabet edebilecekleri sıvı duvar kağıtlarının çeşitliliğini genişletmek için sürekli yeni olağanüstü çözümler üretiyorlar.

Üçüncü dezavantajı için bu duvar kağıtları hakkında neme dayanıklı olduklarını yazsalar da, yıkanmadıkları için hala yıkamaya yönelik olmadıkları gerçeği olarak adlandırılabilir. Herhangi bir nedenle duvar kağıdını lekelediyseniz veya bir şekilde alanı bozduysanız, bu parçayı kesmeniz ve sıvı duvar kağıdının kalıntılarını suya yaymanız, duvara uygulandıkları teknolojinin aynısını kullanarak örtmeniz gerekecektir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra aynı zamanda bir avantaj olarak kabul edilebilir.

Tüm bu avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundurduktan sonra sıvı duvar kağıdı Ankara genelinde neden bu kadar fazla tercih edildiğini çok daha iyi anlayabilirsiniz. Sizlerde gerekli olan çalışmaları yaparak istediğiniz dekorasyon çalışmasını tamamlamış olacaksınız.